Oferta nr 713
Hotel:   Ocena Ocena Ocena Ocena Ocena
Maroko - Maroko
Afryka
Cena obejmuje

7 noclegów

impreza w hotelu Amazir
opieka polskiego pilota
wynajęcie samochodu terenowego
noclegi w hotelach w pokojach dwuosobowych oraz w chaimach - namiotach nomadów
wyżywienie - 3 posiłki dziennie, śniadania i kolacje w hotelu lub przygotowane na biwaku, pikniki w trakcie odcinków off-road, woda i napoje bezalkoholowe w czasie przejazdów
opieka wykwalifikowanego pilota offroad na całej trasie
 

Cena nie obejmuje

biletów lotniczych Warszawa - Casablanka - Warszawa. Cena biletu w 2 strony wynosi ok. 1300 pln. Istnieje możliwość zarezerwowania przelotu inną trasą - np. Ryanairem do Fez

paliwa
ubezpieczenia
napiwków i wydatków własnych
napojów alkoholowych i bezalkoholowych do posiłków
 

Wyprawa 4X4 dla kobiet trasą Rajdu Dakar

Dostępna: 21.01.2012 - 31.12.2012

Kraj: Maroko (Afryka)

Nazwa hotelu: różne

 

Wylot: z dowolnego portu lotniczego w Polsce lub na świecie

Wyślij zapytanie w sprawie oferty

Poleć znajomym

 

4x4fem2.jpg

 

Adrenalina gwarantowana. Zapraszamy na intensywną offroadową przygodę w Afryce - w trakcie tygodniowego wyjazdu 4 dni jazdy po pustyni szlakiem legendarnego rajdu Paryż-Dakar w Maroku. Nie zamierzamy się ścigać - wyzwaniem jest sama trasa. Lekko nie będzie, ale nagrodą jest wiara we własne siły i możliwości. A wszystko pośród niesamowitych przestrzeni marokańskiej Sahary. Ale nie ograniczamy się do offroadu, w planach również tętniące życiem, magią i kolorami mediny Fezu i Marrakeszu. Dziewczyny na offroad - panów prosimy o trzymanie rąk z dala od kierownicy!

 

 

PROGRAM

 

 

DZIEŃ 1 - 21.09.2010

 

Przylot o 19.15 do Casablanki (bezpośredni lot Royal Air Maroc z Warszawy - wylot 15.35), odebranie samochodów, 250 km do Meknes (autostrada). Hotel Rif.

 

 

DZIEŃ 2 - 22.09.2010

 

Meknes - Fez (pokonujemy na własnych nogach średniowieczny labirynt uliczek mediny) - Midelt - Rich - Gourrama - Boudnib, 300 km szosa i 70 km pierwszego odcinka off-road - równiny stepowe i pustynne, tereny górskie. Nocleg w hotelu w Boudnib lub w chaimach (namiotach nomadów z wielbłądziej wełny)

 

 

DZIEŃ 3 - 23.09.2010

 

Boudnib - Azarkham - Merzouga, 150 km offroad - pustynia skalista i piaszczysta, wąwóz górski, oazy, trasa korytem ouedu oraz przejazd wokół i przez wydmy Erg Chebbi ze szkoleniem w jeździe po piasku. Odcinek trasy rajdu Dakar. Po kolacji w hotelu impreza z muzyką tuareską i gnaoua na żywo (przy okazji nauka tradycyjnych tańców berberyjskich). Riad Auberge Amazir

  

DZIEŃ 4 - 24.09.2010

 

Merzouga - Taouz - Ouzina - Remlia - Tafraout - M’Harch - Agoult - Zgouilma - M’Hamid. 20 km szosa i 260 km offroad. Trudny odcinek pustynny, trasa rajdu Dakar - pustynia piaszczysta i skalista, wydmy, koryta ouedów, słone jeziora. W jej trakcie odcinek specjalny typu przeprawowego: przejazd przed oued Remlia. W M’Hamid nocleg w chaimach na wydmach Erg Chigaga

 

 

DZIEŃ 5 - 25.09.2010

 

M’Hamid - Lac’d Iriki - Foum Zguid - Tata, 280 km offroad. W trakcie przeprowadzenie konkurencji rajdowej - przejazd przez Lac d’Iriki na czas. Hotel w Tata

 

  

DZIEŃ 6 - 26.09.2010

 

Tata - Igherm - Agadir. 50 km szosa i 250 offroad. Kolacja i nocleg w hotelu 4* w Agadirze

 

 

DZIEŃ 7 - 27.09.2010

 

Przejazd autostradą do Marrakeszu. Zwiedzanie mediny, ogrodu Majorelle, zakupy na bazarach. Uroczysta kolacja na zakończenie rajdu - w restauracji Dar Essalam

 

 

DZIEŃ 8 - 28.09.2010

 

Wcześnie rano wyjazd na lotnisko w Casablance, zdanie samochodów. Wylot o 9.05 do Warszawy, lądowanie 14.35 na Okęciu

 

UWAGA: Organizatorzy imprezy zastrzegają sobie prawo do korekty trasy wyprawy, jeżeli warunki pogodowe lub terenowe na poszczególnych etapach ulegną znacznemu pogorszeniu.

 

 

ORGANIZACJA

 

Samochody:

Toyota Land Cruiser i Prado, Nissan Patrol i Pathfinder (2-4 osoby w samochodzie), ew. Suzuki Jimny lub Vitara (krótka) - 2 osoby w samochodzie. Samochody sprawdzone przez mechaników Amazir Adventure 4×4 i w pełni sprawne technicznie.

Odpowiedzialność za samochody ponoszą kierowcy - ubezpieczenie nie obejmuje kosztów poważnych napraw.

Jeżeli macie specjalne życzenia dotyczące marki i modelu samochodu, prosimy o kontakt mailowy.

 

Zasady:

Uczestniczki prowadzą same pod przewodnictwem wykwalifikowanych pilotów off-road z Amazir Adventure 4×4 - 1 pilot na 2 samochody. Dopuszczamy załogi mieszane, ale zasadą jest, że prowadzi kobieta. Uczestniczki mające doświadczenie w jeździe terenowej jadą same, nowicjuszki pod opieką pilota, który szkoli w trakcie przejazdu. Piloci z Amazir Adventure 4×4 to najlepsi fachowcy, urodzeni i wychowani na Saharze, dla których pustynia nie ma żadnych tajemnic.

Przejazd głównie w formie konwoju, uczestniczki otrzymują roadbook i dysponują GPS-em, komunikują się przez walkie-talkie. Na niektórych odcinkach możliwe przejazdy w stylu rajdowym: na czas. Zostanie też przygotowany i oznakowany odcinek specjalny typu przeprawowego: przejazd przez oued Remlia (załogi startują co minutę, mierzymy czas przejazdu).

 

CENA IMPREZY

(cena nie obejmuje kosztów przelotu Warszawa - Casablanka - Warszawa)

 

950 euro /osoba przy 4 osobach w samochodzie
1100 euro /osoba przy 3 osobach w samochodzie
1250 euro /osoba przy 2 osobach w samochodzie


Cena dla 2 osób w mniejszym samochodzie (Suzuki Jimny lub krótka Vitara) - 950 euro /osoba

 

Cena dla dzieci od 8 do 16 lat (mniejszych nie zabieramy), podróżujących w samochodzie na miejscach nadprogramowych i mieszkających w pokoju z dorosłymi: 400 euro /osoba. Cena dla osób powyżej 16 lat - na tych samych warunkach: 600 euro /osoba. Odpowiedzialność za dzieci po stronie dorosłych opiekunów.

Przedstawiona oferta obejmuje pobyt w hotelach i wszystkie punkty wymienione w programie wraz z kosztami podróży. Jest to jedynie nasza propozycja. Jeśli poszukują Państwo oferty w innym regionie świata zachęcamy do kontaktu z nami. Jesteśmy pewni, że uda nam się dostosować ofertę do Państwa oczekiwań.

 

Ponadto informujemy, że publikowane na stronie informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego ze względu na wahania kursu walut oraz indywidualne potrzeby klienta.