Oferta nr 562
Hotel:   Ocena Ocena Ocena Ocena Ocena
Egipt - Nil
Afryka
od 10 284 PLN
/ 1 os. w Luxury Cabin
od 16 039 PLN
/ 1 os. w Luxury Suite
Cena obejmuje

7 noclegów na statku

opiekę przewodnika w czasie zwiedzania
podatki i opłaty lokalne
transport luksusowym minibusem do atrakcji turystycznych wymienionych w programie
ubezpieczenie KL i NNW
wyżywienie FB (śniadanie, obiad, kolacja)
zwiedzanie atrakcji turystycznch wymienionych w programie
zakwaterowanie dla 1 osoby w wybranym pokoju
 

Cena nie obejmuje

napiwków i wydatków własnych

przelotu liniami rejsowymi lub czarterowymi w zależności od dostępności
transferów z/na lotnisko uzależnionych od konfiguracji lotów
wizy wjazdowej płatnej na lotnisku około: 15 USD
zabiegów w SPA
 

Rejs statkiem Oberoi Zahra

Dostępna: 10.01.2012 - 31.12.2012

Kraj: Egipt (Afryka)

Nazwa hotelu: Statek Oberoi Zahra

 

Wylot: z dowolnego portu lotniczego w Polsce lub na świecie

Wyślij zapytanie w sprawie oferty

Poleć znajomym

 

 Piramidy.jpg

 

PROGRAM REJSU

 

Podróż obejmuje 7 dniowy rejs statkiem po Nilu na trasie Luxor – Aswan, podczas którego goście mają możliwość niespiesznego zwiedzania najważniejszych zabytków kultury Egiptu, bez tłumów turystów i ciasnych, dusznych autobusów.

 

 

Dzień 1 Wtorek
12:00 – zaokrętowanie
12:30 – Lunch
14:30 – Wizyta w ogrodach botanicznych, dopłynięcie feluką
Po zachodzie słońca – Pokaz Światło i Dźwięk w Świątyni Izydy na wyspie File
19:30 – Kolacja
Nocleg w Asuanie

 

Dzień 2 – Środa
7:00 – 9:00 – śniadanie w formie bufetu
Po śniadaniu opcjonalnie: zwiedzanie Abu Simbel lub Muzeum Nubijskiego
10:00 – 13:00 – zabiegi w SPA
13:00 – lunch
14:30 – zwiedzanie Wysokiej Tamy, Obelisku i Świątyni Izydy na wyspie File

Kolacja na wyspie File
Nocleg w Assuanie

 

 

świątynia_izydy.jpgW starożytnym Egipcie wierzono, że pierwszym kawałkiem lądu, który wynurzył się z wód Chaosu, była właśnie wyspa File. Najstarsze odkryte na wyspie ruiny datowane są na IV wiek p.n.e.. Wielka Świątynia Izydy została wybudowana w czasach Ptolemejskich i rzymskich. Zespół świątynny był ostatnim miejscem kultu wierzeń egipskich. Wybudowanie Wysokiej Tamy w Asuanie spowodowało spiętrzenie wód Nilu. Skutkiem tego, wyspa przez około 9 miesięcy w roku jest zatopiona, a świątynia w znacznym stopniu uległa zniszczeniu. Działania UNESCO doprowadziły do uratowania zabytku. W 1970 r. rozpoczęto prace, które doprowadziły do przeniesienia i rekonstrukcji zespoły świątynnego Izydy na wyżej położonej wyspie Agilkia. Prace zakończono w 1980r. W 1979 zabytki z wyspy File zostały wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

 

Dzień 3 Czwartek
7:00 – Przepłynięcie do Kom Ombo
7:00 – 9:00 – śniadanie w formie bufetu
po śniadaniu - zwiedzanie świątyni w Kom Ombo

12:00 – przepłynięcie do Edfu
13:00 – Obiad
Zwiedzanie świątyni Edfu, najlepiej zachowanej świątyni starożytnej, poświęconej Horusowi

17:00 – 19:00 – czas na zabiegi w SPA
20:00 – Kolacja
Nocleg w Edfu

 

komombo03.jpgKom Ombo to nazwa rolniczego miasta egipskiego słynącego ze stojącej tam świątyni. W starożytności była to grecka osada o nazwie "Ombos". Kom Ombo leży nad Nilem, 50 km na północ od Asuanu, co pozwalało czerpać zyski na z cła, gdyż przebiegał tamtędy szlak handlowy z Nubii do Doliny Nilu. Najciekawszym zachowanym obiektem jest wzniesiona przez Totmesa III świątynia rozbudowana przez Ptolemeuszy. Świątynia poświęcona była dwom triadom boskim, które tworzyli: Sobek (pod postacią krokodyla), Hathor i Chonsu oraz Horus (pod postacią sokoła) , Taneset-nofret i Panebtaui. Cechą charakterystyczną świątyni jest wybudowanie dwóch naosów (najważniejsze pomieszczenie w starożytnej świątyni, w którym stał posąg bóstwa) obok siebie i szeregu drzwi dla każdej triady bóstw osobno. W kaplicy Hathor przechowywane są mumie krokodyli.

 

świątynia_Edfu.jpgJuż w starożytnym Egipicie Edfu było ośrodkiem kultu Horusa. W czasach ptolemejskich wybudowana została świątynia tego bóstwa, która należy do najlepiej zachowanych egipskich budowli sakralnych z tego okresu i jest drugą co do wielkości spośród zachowanych świątyń w Egipcie (największą świątynią zachowaną jest Karnak). Jej ogromne pylony (wieża o prostokątnej podstawie, wznoszona parami i zwężająca się ku górze) wysokości 35 m, szerokości 35 m i długości 137 m należą do największych.

 

 

Dzień 4 Piątek
6:00 – Przepłynięcie do Esny.
7:00 – 9:00 – śniadanie w formie bufetu
Wypłynięcie do Luksoru
10:00 – 13:00 – zabiegi SPA
13:00 – Obiad
15:00 – Przypłynięcie do Luksoru
17:00 – zwiedzanie świątyni w Luksorze
17:00 – 19:00 – czas na zabiegi w SPA
19:00 - Kolacja
Nocleg w Luksorze

 

świątynia_w_luksorze.jpgŚwiątynia Luksorska zwana jest również Świątynią Narodzin Amona. Świątynie Amona w Luksorze i Karnaku połączone są ze sobą aleją procesyjną długości ok. 3,0 km, przy której stoją sfinksy z baranimi głowami ponieważ Baran był zwierzęciem Amona. Aleja prowadziła wzdłuż Nilu do wielkich, o szerokości 65,0 m, pylonów ustawionych przez Ramzesa II.Podczas prac wykopaliskowych prowadzonych w 1989 r., na dziedzińcu odnaleziono 20 posągów królewskich ukrytych pod posadzką jeszcze w starożytności.

 

 

Dzień 5 Sobota
7:00 – 9:00 śniadanie w formie bufetu
9:00 – transfer na Zachodni Brzeg do starożytnych Teb. Zwiedzanie Doliny Królów z królewskimi grobowcami, świątynią Medinat Habu i Kolosów Memnona.
13:00 – Obiad
15:00 – 19:00 – czas na zabiegi SPA
19:30 – Kolacja
Pokaz Światło i Dźwięk w świątyni Karnak
Nocleg w Luksorze

 

 

Dolina Królów to dwie skalne, suche doliny przecinające masyw górski w Tebach Zachodnich. Znajdziecie tam grobowce kute w zboczach skalnych bogato ozdobione. Największy - grobowiec Seti I z XIV w. p.n.e. - ma przeszło 100 metrów długości. Większość grobowców została obrabowana w starożytności. Sensacją stało się odkrycie przez H. Cartera i lorda Carnarvona (1922) nienaruszonego grobu Tutanchamona z XIV w. p.n.e., z którego liczne skarby można zobaczyć w Muzeum Egipskim w Kairze.

 

Kolosy_memnona.jpgKolosy Memnona są to posągi faraona Amenhotepa III z XVIII dynastii wysokości 20m. Postawiono je około 1370 p.n.e. w Tebach Zachodnich. Jest to jedyna zachowana część świątyni grobowej tego faraona. Posągi wykuto z bloków skalnych kwarcytu. Przedstawiają faraona zasiadającego na tronie. W przedniej części tronu, po bokach faraona, wyrzeźbiono dwi postacie kobiet: żony faraona Teji i jego matki Mutemuji. Jeden z posągów, po uszkodzeniu przez trzęsienie ziemi w 27 p.n.e. (są badacze, którzy uszkodzenie posągu przypisują aktom wandalizmu), wydawał dźwięki podczas wschodu słońca. Było to spowodowane ogrzewaniem się skał wyziębionych nocnym chłodem. Posąg był odwiedzany w starożytności przez Greków, wierzono bowiem, że przedstawia syna Jutrzenki Memnona, zabitego przez Achillesa, wydawane dźwięki interpretowane były jako skarga syna wznoszona do matki. "Usterka" ta została naprawiona na przełomie II i III wieku.

 

Madinat_Habu.jpg

 Medinet Habu to ruiny zespołu świątyni Totmesa III, świątyni grobowej i pałacu Ramzesa III. W skład zespołu wchodzi także kilka kaplic związanych z kultem Amona. Do najpiękniejszych zabytków należy Brama Południowa, znajdująca się pomiędzy dwiema wieżami. Zabudowania te mają charakter obronny, były wzorowane na kananejskich fortecach. W starożytności kompleks był otoczony murami oraz stanowił administracyjne centrum regionu. Uważane są one za budowlę związaną z pałacem Ramzesa III. Same pomieszczenia rezydencji są zniszczone, zachowało się tylko kilka scen ukazujących króla w haremie.

 

 

Dzień 6 Niedziela
7:00 – 9:00 – śniadanie w formie bufetu
Przepłynięcie do Quina
11:00 – 13:00 – czas na zabiegi SPA
13:00 – obiad
14:00 – 16:00 – czas na zabiegi SPA
17:00 – Prywatne zwiedzanie świątyni w Denderze. Pożegnalne przyjęcie z uroczystą kolacją w świątyni.
Nocleg w Quinie.

 

 

Dendera_-_rycina.jpgMiasto Dendera istniało już w okresie Starego Państwa i było ośrodkiem kultu bogini Hathor, bogini muzyki, miłości i zabawy W okresie Ptolemejskim zbudowano tu jej świątynię. Król Nektanebo I z XXX dynastii zbudował tu swoje mammisi (kaplica, do której przenoszono podczas obrzędu narodzin boga-króla posąg bogini-matki), jest to najstarszy zabytek tego typu odnaleziony w Egipcie. Podczas panowania rzymskiego powstały tu: świątynia Izydy (z czasów Oktawiana Augusta), mammisi Nerona oraz kaplica Nowego Roku. Świątynia Hathor jest najlepiej zachowanym zabytkiem na terenie Dendery. Budowę jej rozpoczęto za panowania Ptolemeusza IX, a zakończono w czasach Nerona. Świątynia stanęła na miejscu starszej budowli, pochodzącej najprawdopodobniej z czasów Cheopsa.

 

 

Dzień 7 Poniedziałek
5:00 – przepłynięcie do Luksoru
7:00 – 9:00 – śniadanie w formie bufetu
11:00 – zwiedzanie grobowca wysoko urodzonych i Dair El Madina, miejscowości niegdyś zamieszkanej przez rzemieślników, budujących i dekorujących grobowce faraonów w Dolinie Królów.
13:00 – Obiad
15:00 – 19:00 – czas na zabiegi SPA
20:00 – Kolacja
Nocleg w Luksorze

 Dzień 8 Wtorek 7:00 – 9:00 – śniadanie
Zejście na ląd w Luksorze

 

Dodatkowe Informacje: Podczas zwiedzania do dyspozycji gości przeznaczony jest luksusowy autobus, a cumowanie następuje w wyodrębnionych specjalnie dla statków Oberoi dokach, co zapewnia maksymalny komfort i spokój przy wychodzeniu i wchodzeniu na pokład, Podczas wycieczek grupie towarzyszy anglojęzyczny egiptolog. Na pokładzie znajdują się teleskopy do obserwacje nocnego nieba Egiptu. Codziennie wieczorem odbywają się prezentacje programu zwiedzania w kolejnym dniu. 

 

 

DATY WYPŁYNIĘĆ

 

Daty wypłynięć

Luksor

Asuan

Wtorek

Wtorek

Styczeń

12

26

 

5

19

 

Luty

9

23

 

2

16

 

Marzec

9

23

 

2

16

30

Kwiecień

6

20

 

13

27

 

Maj

4

18

 

11

25

 

Czerwiec

29

Konserwacja statku

Lipiec

 

13

27

6

20

 

Sierpień

10

24

 

3

17

31

Wrzesień

7

21

 

14

28

 

Październik

5

19

 

12

26

 

Listopad

 

 

 

 

 

 

Grudzień

 

 

 

 

 

 

 

W zależności od dostępności i konfiguracji lotów rejs można połączyć np. ze zwiedzaniem Kairu lub pobytem w jednej z nadmorskich miejscowości.

 

STATEK OBEROI ZAHRA *****

 

Luksusowy statek pasażerski The Oberoi Zahra, pływający po Nilu, kontynuuje tradycję hoteli sieci Oberoi w dostarczaniu usług i zakwaterowania o najwyższym światowym standardzie. Luxury Cabins i Luxury Suites posiadają przepiękne widoki na Nil i nabrzeże dzięki ogromnym panoramicznym oknom, a dzięki wyciszeniu wszystkich kabin, możliwe jest zachowanie pełnego komfortu i intymności gości. Jest jedynym statkiem na Nilu posiadającym w pełni wyposażone SPA.

 

Kabiny: Kabiny typu Luxury posiadają drewniane podłogi i eleganckie wnętrza. Ogromne
okna zarówno w sypialni jak i łazience zapewniają przepiękne panoramiczne widoki na Nil i nabrzeże. Do dyspozycji gości jest 25 tego typu kabin.
Dla bardziej wymagających osób przygotowano 2 kabiny Luxury Suite z oddzielnym salonem, sypialnią oraz prywatnym tarasem z Jacuzzi.
Wszystkie kabiny i suity są klimatyzowane, wyposażone w 26 calowy telewizor LCD, CD i DVD player, szybkie łącze internetowe, telefon z z możliwością wykonywania połączeń zagranicznych, dobrze zaopatrzony mini- bar, szlafrok i kapcie, suszarkę do włosów, dodatkowe poduszki (również niealergizujące), voice mail, sejf.

 

Kuchnia: Szef kuchni proponuje wyborne dania z różnych kuchni świata, serwowane w restauracji a la carte. Wybór dan w menu jest codziennie zmieniany, dzięki czemu każdy posiłek jest miłą niespodzianką.

 

SPA i rekreacja: Statek Oberoi Zahra jest jedynym pływającym na Nilu statkiem z 4 pomieszczeniami z sauną, każde posiada własny prysznic. Na pokładzie znajduje się również basen i siłownia.

 

Dodatkowe wyposażenie: na terenie statku znajduje się ponadto teatr, biblioteka, palarnia cygar, pralnia oraz butik.

 

 

Przedstawiona oferta obejmuje rejs statkiem oraz wszystkie punkty wymienione w programie. Jest to jedynie nasza propozycja. Jeśli poszukują Państwo oferty w innym regionie świata zachęcamy do kontaktu z nami. Jesteśmy pewni, że uda nam się dostosować ofertę do Państwa oczekiwań.

 

Ponadto informujemy, że publikowane na stronie informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego ze względu na wahania kursu walut oraz indywidualne potrzeby klienta.