Oferta nr 767
Hotel:   Ocena Ocena Ocena Ocena Ocena
Chorwacja - region Dubrovnika
Europa
12 400 PLN
/1os. z opcją BB na pobycie*
13 400
/1 os. z opcją HB na pobycie*
Cena obejmuje

*cena dotyczy szczytu sezonu

zakwaterowanie na 9 nocy w Hotelu Radisson Blu Resort & Spa w Dubrovniku w pokoju dwuosobowym Delux DBL Sea View dla 1 osoby

wyżywienie w hotelu Radisson Blu Resort & Spa w czasie całego pobytu według wybranej opcji: BB (tylko śniadania) lub HB (śniadania i obiadokolacje)
zakwaterowanie na 3 noce w Hotelu Vestibul Palace w Splicie w dwuosobowym pokoju standard
wyżywienie w hotelu Vestibul Palace w czasie całego pobytu w opcji BB (śniadania)
wszystkie wycieczki wymienione w programie z przewodnikiem (polskojęzycznym lub anglojęzycznym) do wyłącznej dyspozycji.
prywatne transfery : Z lotniska w Dubrovniku do Hotelu Radisson Blu Resort & Spa, z hotelu Vestibul Palace na lotnisko w Splicie
wszystkie przejazdy podczas wycieczek prywatnym samochodem z kierowcą i przewodnikiem.
Bilety wstępu do odwiedzanych obiektów
Degustację ostryg w restauracji Bota Sare
bilety promowe na trasie Split – Supetar – Split w czasie przejazdów wymienionych w programie
ubezpieczenie KL i NNW
podatki i opłaty lokalne

Cena nie obejmuje

wydatków własnych i napiwków dla personelu hotelowego i osób towarzyszących w czasie zwiedzania (kierowacy i przewodnika)

wyżywienia podczas wycieczek, za wyjątkiem degustacji ostryg
lotu między Polską a Chorwacją: ok. 1 200 PLN / 1 os w klasie ekonomicznej

Pakiet De Lux - Pobyt w regionie Dubrovnik ze zwiedzaniem

Dostępna: 23.01.2012 - 31.12.2012

Kraj: Chorwacja (Europa)

Nazwa hotelu: Różna

 

Wylot: z dowolnego portu lotniczego w Polsce lub na świecie

Wyślij zapytanie w sprawie oferty

Poleć znajomym

 

CHORWACJA

Istnieje legenda, ze Bóg stwarzając świat, zapomniał o Chorwacji. Kiedy jakiś Chorwat upomniał się o u Boga w tej sprawie, ten dał mu piękny kawałek ziemi, który chciał zatrzymać dla samego siebie.

Rzeczywiście, Chorwacja została szczególnie obdarzona przez naturę: przyciąga turystów łagodnym klimatem, oszałamia uroczymi krajobrazami, zachwyca krystalicznie czystym morzem w malachitowym odcieniu i wciąż nieskażonym przez cywilizację środowiskiem naturalnym. Jej plaże należą do najpiękniejszych w Europie. Ludzie są tu szczerze życzliwi i gościnni, a kuchnia przepyszna.

Turystyka jest tu głównym źródłem utrzymania dla bardzo wielu mieszkańców. Jak wiele państw w zachodniej Europie, Chorwacja została założona na ruinach Cesarstwa Rzymskiego. Ale jako jedno z niewielu państw może poszczycić się tak doskonale zachowanymi zabytkami z tamtej epoki. Choć w czasie wojny domowej duża część kraju uległa zniszczeniu, Chorwaci w niezwykle krótkim czasie odbudowali swoje państwo. 

 

DUBROVNIK

Dubrovnik  to jedno z najpiękniejszych miast europejskich, a z pewnością Dalmacji Południowej, w którym przenikają się elementy architektury i kultury włoskiej, słowiańskiej i wschodniej. Niezwykłe Stare Miasto, położone na otoczonym murami fortyfikacyjnymi półwyspie, wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO, jest swoistą enklawą ciszy, pobrzmiewającej turystycznym gwarem. Nie sposób wymienić wszystkich zabytków i urokliwych miejsc, trzeba samemu wybrać się na spacer uliczkami pełnymi życia, kawiarenek i restauracji w cieniu starych murów, aby przekonać się o jego niezapomnianym uroku. Warto poświęcić jeden poranek, aby zobaczyć ozłocone promieniami wschodzącego słońca dachy i białe mury Dubrownika.

 

dubrovnik_nocą_panorama.jpg

 

PROGRAM POBYTU

 

DZIEŃ 1 – wylot z Warszawy, przylot do Chorwacji, do Dubrovnika. Transfer i zakwaterowanie w hotelu Radisson Blu Resort & Spa.

DZIEŃ 2 do 10 – pobyt i wypoczynek w hotelu Radisson Blu Resort & Spa Sun Gardens na Riwierze Dubrovnik. W czasie pobytu wycieczka do Starego Miasta Dubrovnika i po regionie Konavle.

 

WYCIECZKA PO REGIONIE I MIEŚCIE DUBROVNIK

Rano w hotelu spotkają się Państwo z kierowcą i przewodnikiem na całodniowe zwiedzanie miasta i regionu Dubrownik - prawdziwej esencji Dalmacji. Jest to region kontrastów i wyjątkowej urody. Góry i doliny, zielone wzgórza i nagie kamienne stoki, schodzą do przytulnych zatoczek z małymi wioskami rybackimi. Państwa pierwszym celem jest antyczne śródziemnomorskie miasto Cavtat. Podobnie jak wiele innych miast Dalmacji, Cavtat powstało jako grecka osada o nazwie Epidauros, a później stało się rzymską kolonią. Przewodnik zabierze Państwa na spacer po tym malowniczym miasteczku - jego brukowanych uliczkach z domami o tradycyjnych czerwonych dachach, wąskimi schodami i uroczą morską promenadą.

Dotrą Państwo do szczytu wzgórza, gdzie znajduje się niezwykłe Mauzoleum Rodziny Racic, pracy Ivana Meštrovića, jednego z najbardziej znanych rzeźbiarzy chorwackich. Kontynuując podróż po regionie Konavle, dotrzecie do wsi Cilipi, gdzie powita Państwa rodzina Novakovic. W ich skromnej posiadłości znajduje się m.in muzeum etniczne, prezentujące historię tego regionu, tawerna z piwnicą winną oraz wiele zabudowań rolniczych. Będą Państwo mieli okazję posmakować domowe wyroby takie jak grappa, likiery i wina w wyjątkowej atmosferze kamiennego wiejskiego siedliska.

Po tym lekkim lunchu, przewodnik zabierze Państwa z powrotem do Dubrownika na prywatne zwiedzanie jednego z najpiękniejszych miast na świecie. Ważny port morski i niegdyś państwo, zawsze było kulturalnym metropolis. Jako jedno z miejsc z listy Światowego Dziedzictwa UNESCO, Dubrovnik zawdzięcza swój wyjątkowy urok zabytkom, które świadczą o jego bogatej historii. Będziecie Państwo mogli doświadczyć jego dawnej świetności w czasie spaceru po pełnych życia ulicach, wśród kamienic krytych czerwoną cegłówką. Spacer w dół Stradun, głównej ulicy miasta, zaprowadzi Państwa do klasztoru franciszkanów - Zakonu Braci Mniejszych, gdzie zachowała się jedna z trzech najstarszych aptek w Europie. Idąc dalej w dół Stradun, przejdą Państwo obok Kolumny Orlando i Pałacu Sponza, by dotrzeć do kościoła św Blasiusa, patrona miasta. Kolejnym przystankiem będzie Pałac Rektora, wspaniała budowla stworzona przez książęta z Dubrovnika, i Katedra Marii Panny ze skarbcem zawierającym oryginały prac Tycjana i Rafaela oraz wiele innych cennych eksponatów.

Po zwiedzaniu zostaną Państwo odwiezieni do hotelu w Dubrovniku.

 

DZIEŃ 11 – transfer do Splitu, zakwaterowanie w hotelu Vestibul Palace. Po drodze przystanek i zwiedzanie miejscowości Ston.

 

WYCIECZKA PO MIEJSCOWOŚCI STON

Rano, po wykwaterowaniu z hotelu, spotkają się Państwo z kierowcą i przewodnikiem, by wyruszyć do kolejnej miejscowości na trasie pobytu w Chorwacji – do Splitu. Po drodze, zatrzymacie się w miasteczku Ston - niegdyś ważnym wojskowym forcie Republiki Ragusan. Miasto było dobrze chronione przez potężne mury, stanowiące obecnie jeden z najważniejszych zabytków regionu. W najwęższym miejscu półwyspu Pelješac, tuż przed połączeniem się z lądem, został zbudowany mur prowadzący ze Ston i Mali Ston. Długości ponad 5 km, te średniowieczne mury z 14 wieku są największymi murami miejskimi w Europie. Miały one chronić cenne baseny solankowe, które przyczyniły się do wzbogacenia miasta Dubrownik i jego mieszkańców, a które są używane do dziś.

 

H  istoria warzenia soli w Stone trwa od ponad 4000 lat. Jest to najstarsza kopalnia soli w Europie, a wśród tych nadal operujących, również najstarsza na świecie. Po wycieczce do basenów solankowych i do murów Ston, będziecie kontynuować podróż do Mali Ston i restauracji Bota Sare .

Ston znany jest również jako raj dla miłośników owoców morza. Sławne ostrygi ze Ston uznawane były jako najlepszy afrodyzjak w czasach rzymskich. Będą Państwo mieli niepowtarzalną okazję spróbować tych specjałów w jednej z najlepszych w Chorwacji restauracji serwującej owoce morza. Gospodarze przygotują dla Państwa degustację lokalnych ostryg z lampką wina i jeśli będzie takie Państwa życzenie, zatrzymacie się również na lunch (nie wliczone w cenę) by spróbować szerokiej gamy dań z owoców morza, przygotowanych według oryginalnych lokalnych receptur.

 

DZIEŃ 12 – zwiedzanie Splitu i okolic, nocleg w Hotelu Vestibul Palace.

 

WYCIECZKA PO MIEŚCIE SPLIT

Rano spotkają się Państwo z przewodnikiem w holu recepcji na prywatne zwiedzanie Splitu. Miasto liczy sobie ponad 1700 lat a na jego terenie znajduje się słynny Pałac Dioklecjana, ujęty na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pierwszym mieszkańcem Splitu był rzymski cesarz Dioklecjan, który około 293 n.e. rozpoczął budowę swego pałacu, uznając spokojną zatokę za przyjazne miejsce do spędzania wolnego czasu. Po swojej abdykacji, wycofał się z polityki i osiadł na stałe w tym luksusowym pałacu, gdzie przebywał do końca swoich dni.

Przewodnik zabierze Państwa na spacer do tego wspaniałego miejsca i pokaże wszystkie najbardziej interesujące zakamarki: piwniczne sale Pałacu. które odegrały wyjątkową rolę w historii miasta, Perystyl - główny plac Pałacu, gdzie zachowały się elementy kultu cesarza jako syna boga. Zwiedzicie Państwo kościół św Domniusa, patrona Splitu, pałacowe świątynie,jak również apartamenty cesarza.

Po krótkiej przerwie na odpoczynek i napawanie się atmosferą Pałacu, przewodnik zabierze Państwa do Galerii Meštrović, w elitarnej części miasta, nad brzegiem morza. Galeria wystawia prace jednego z najbardziej znanych artystów chorwacki 20. wieku - rzeźbiarza Ivana Meštrovića. Artysta znany był z uwieczniania kobiecości w kawałkach, jak np. w pracy "Urlop Macierzyński" i "Historia Chorwacji". Galeria w Splicie była jego faktycznym miejscem pobytu.

 

Wycieczka będzie kontynuowana do Trogiru - zatoki skarbów, gdzie poprzez wieki nagromadziły się cenne zabytki kultury i historii, pochodzące już z 4 wieku p.n.e. Położony na małej wyspie nieopodal kontynentalnej części kraju, Trogir jest niewielkim uroczym miasteczkiem, otoczonym imponującymi murami twierdzy. Po wejściu do grodu przez Land Gate, spaceruje się wąskimi uliczkami, otoczonymi przez starożytne domy z kamienia. Przewodnik pokaże Państwu wspaniałe zabytki tego malowniczego miasta: Katedrę Świętego Wawrzyńca, arcydzieło architektury średniowiecznej, ze wspaniałym portalem romańskim z 13 wieku dłuta rzeźbiarza dalmackiego mistrza Radovana, Stary Ratusz z 15 wieku, mury miejskie, wieżę Kamerlengo, spokojną promenadę nadmorską itp. Po czasie wolnym, powrócą Państwo do hotelu.

 

DZIEŃ 13 – zwiedzanie wyspy Brać, nocleg w hotelu Vestibul Palace.

 

ZWIEDZANIE WYSPY BRAĆ

Rano spotkają się Państwo z przewodnikiem i kierowcą, by wyruszyć na całodniową wycieczkę na wyspę Brač, jedną z najpiękniejszych wysp Adriatyku. Porannym promem przepłyną Państwo ze Splitu do miejscowości Supetar, największego portu na wyspie. Kamień znajdujący się na wyspie dał nie tylko początek jej istnieniu, ale również sprawił, że stała się ona sławna w całym świecie. Wykonano z niego wiele wspaniałych budowli, jak choćby 1700 letni Pałac Dioklecjana w Splicie, wspaniałe mury miasta Dubrovnika i Biały Dom w Waszyngtonie ...Przewodnik zabierze Państwa do uroczej śródziemnomorskiej miejscowości Pučišća, gdzie ludzie od wieków żyją z kamienia i na kamieniu. Będziecie mieli okazję odwiedzić Szkołę Kamieniarstwa, która niedawno obchodziła swoje 100-lecie. Ta unikalna instytucja edukacyjna, która wychowała wielu utalentowanych rzemieślników i artystów, jest niezwykle znacząca i głęboko zakorzeniona w historii i tradycji wyspy.

Następnie udadzą się Państwo do miasta Bol - mekki dla miłośników morza. Skryte w samotności na południowym wybrzeżu, w otoczeniu krystalicznych i przejrzystych wód Adriatyku, Bol posiada również słynną plażę: Złoty Róg (Zlatni Rat). Po wolnym czasie na lunch, przejadą Państwo na Górę Vidova, najwyższy szczyt w basenie morza Adriatyckiego z przepięknym widokiem na okoliczne wyspy i ląd. Państwa wycieczka zakończy się w uroczej miejscowości Skrip, typowej dla wyspy Brač osady wiejskiej. Odwiedzicie Muzeum Wyspie Brač, tak ładnie położonego w tej w malowniczej wiosce, że jest w pewien sposób, ekspozycją samą w sobie. Kolekcja Muzeum obejmuje pozostałości archeologiczne z czasów prehistorycznych i rzymskich, a także szczątki pierwszych struktur chorwacki i ciekawe eksponaty z historii wyspy.

Późnym popołudniem powrócą Państwo promem do Splitu.

 

DZIEŃ 14 wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko w Splicie, wylot do Polski, przylot do Warszawy.

 

HOTEL RADISSON BLU RESORT & SPA SUN GARDENS 5*

Cieszący się doskonałą lokalizacją zaledwie kilka kroków od pięknej plaży i doskonałych restauracji, ośrodek Radisson Blu usytuowany jest na wybrzeżu Adriatyku, w małej wiosce Orasac, 8,5 km od Dubrownika. Posiadłość jest dogodnie połączona z siecią lokalnych dróg, położona niedaleko wszystkich okolicznych atrakcji, oferując jednocześnie spokój i ciszę. Stylowe pokoje z balkonami zapewniają niezakłócony wypoczynek i niesamowite widoki na morze.

 

Położenie: Cieszący się atrakcyjną lokalizacją na Riwierze Dubrovnik, hotel Radisson Blu znajduje się w otoczeniu cudownych ogrodów śródziemnomorskich, w pobliżu niezliczonej ilości atrakcji. Żwirowa plaża z przystanią znajduje się zaledwie kilka kroków od hotelu, a w pobliżu goście mogą wybrać się na spacer po pięknej okolicy. Historyczne miasto Dubrownik, z uroczym Starym Miastem będącym na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, znajduje się w odległości 10 km od hotelu i jest łatwo dostępny za pomocą łodzi lub autobusu. Ośrodek jest wspaniałą bazą wypadową na niezapomniane wycieczki, takie jak rejs wokół wspaniałego archipelagu Elaphite lub na zwiedzanie idyllicznych ogrodów z 15 wieku - Trsteno Arboretum. Cilipi International Airport znajduje się zaledwie 35 km od ośrodka.

 

Gastronomia: Goście mają do wyboru cały wachlarz wspaniałych restauracji i poolbarów oraz wyjątkowe miejsce o koncepcji targu, gdzie serwowane są pyszne dania kuchni lokalnej i międzynarodowej. Na terenie ośrodka znajduje się łącznie 13 restauracji i barów. W Maraska Lobby Lounge Bar goście mogą raczyć się przekąskami i koktajlami mając widok na Adriatyk , dania kuchni międzynarodowej i na świeżym powietrzu serwowane są w Origano, a na autentyczną chorwacką kuchnię warto wybrać się do Tartufo. Ginja Lounge jest klubem nocnym z odkrytym parkietem i z międzynarodowym menu fusion, przygotowanym w otwartym piecu tandoori. Cilantro Lounge to przyjazna rodzinom śródziemnomorska kawiarnia o wydłużonych godzinach serwowania śniadania.

 

Pokoje: Ośrodek został wybudowany przy użyciu lokalnych materiałów, takich jak kamień sadre, wydobywany w pobliżu Dubrownika i Wyspy Brac. Hotel zaprojektowano na wzór śródziemnomorskiej willi, a charakter regionu odzwierciedlony został w wystroju wnętrz - przestronne pokoje utrzymane są w jasnych barwach z turkusowymi, oliwkowymi i koralowymi akcentami. Śródziemnomorskiego klimatu nadają wnętrzom również wykorzystane materiały: drewno, ceramika i szkło.
Wszystkie pokoje (łącznie 408) są przestronne, klimatyzowane, posiadają balkon z widokiem na morze, łazienkę, telewizję satelitarną i wyjątkowo długie łóżka. Niektóre dysponują też kuchnią i tarasem w ogrodzie. Apartamenty posiadają własną kuchnię, przestronną jadalnię z otwartą częścią wypoczynkową i luksusowy pokój kąpielowy z kosmetykami Anne Semonin.

 

Sport i rozrywka: Goście hotelu mogą zrelaksować się na prywatnej plaży lub wypić drinka w jednym z barów przy basenie. Na terenie ośrodka znajduje się też tętniący życiem klub nocny z salonem-jadalnią, kuchnią pokazową i parkietem, w którym czas umila didżej. Wokół hotelu przebiegają trasy do jogingu i turystyki pieszej.

 

Spa: Jeden z największych centrów Spa na wybrzeżu Dalmacji, o powierzchni ponad 3000 m kw. "Anne Semonin Spa" oferuje: fitness, Kinesis - rewolucyjna ścianka wzmacniająca rdzeń i zapewniająca optymalną wygodę, 7 gabinetów zabiegowych, 3 stacje Nail Zone, 2 luksusowe apartamenty spa dla par położone koło zewnętrznego jacuzzi, wannę do talasoterapii, prestiżowy Apartament Spa "Anne Semonin" z własnym salonem i tarasem do opalania, basen z hydromasażem, wewnętrzny ogród, 18 m sztucznej laguny z wodospadem i podwodnymi leżakami z jetem,Bar ze świeżo wyciskanymi sokami i taras słoneczny.

 

BUTIKOWY HOTEL VESTIBULE PALACE 4*

Hotel Vestibul, członek Small Luxury Hotels of The World, położony jest w samym sercu Pałacu Dioklecjana w Splicie między izbami cesarza i placem cesarza "Peristil", w miejscu, które niegdyś było zarezerwowane tylko dla bogów. Hotel został stworzony przez połączenie trzech pałaców z trzech różnych okresów: romańskiego, gotyku i renesansu z elementami ścian pałacu Dioklecjana, i oryginalnymi niszami z czasów rzymskich. To połączenie optymalnie podkreśla fizyczną obecność minionych epok, gdzie każdy kamień ma swoją historię do opowiedzenia. Hotel jest połączeniem nowoczesności i antyku, gdzie nowoczesny design wnętrza przeplata się z oryginalnymi murami z czasów rzymskich. Surowa atmosfera złagodzona została przez naturalne światło wpadające przez duży szklany dach holu i umiejętne oświetlenie wieczorne.

Pokoje: Hotel posiada tylko 7 pokoi i apartamentów na trzech kondygnacjach. Eleganckie i nowoczesne pokoje w Hotel Vestibul Palace Split dostępne są w standardzie Superior SNGL i Superioir DBL. We wszystkich znaleźć można ręcznie wykonane meble i wyjątkową atmosferę, w której poczuć można klimat dawnych epok. Każdy pokój wyposażony jest w łóżko małżeńskie, łazienkę, klimatyzację, dostęp do łącza Wi-Fi, telefon, telewizor LCD z programami telewizji kablowej, mini bar, biurko .

Gastronomia i pozostałe usługi: Oferując gościnność na najwyższym poziomie i nowoczesne luksusowe zakwaterowanie, hotel oddaje do dyspozycji swoim Gościom usługi concierge, zwiedzanie miasta, pomoc w organizacji imprez ii biletów na różne wydarzenia, hotelowy powerboat Whaler Boston, znakomitą restaurację o nowoczesnym menu oraz kawiarnię z barem .

Przedstawiona oferta obejmuje pobyt w hotelu wraz z kosztami podróży oraz pakiet zwiedzania. Jest to jedynie nasza propozycja. Jeśli poszukują Państwo innego hotelu zachęcamy do kontaktu z nami. Jesteśmy pewni, że uda nam się dostosować ofertę do Państwa oczekiwań.

Ponadto informujemy, że publikowane na stronie informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego ze względu na wahania kursu walut oraz indywidualne potrzeby klienta.