Oferta nr 775
Hotel:   Ocena Ocena Ocena Ocena Ocena
Amazonia - Peru, Ekwador, Galapagos
Ameryka Południowa
21 070 PLN
os w pokoju DBL
Cena obejmuje

całodzienne wyżywienie, chyba że w planie wycieczki jest zaznaczone inaczej

11 noclegów w wymienionych obozach i hotelach
transport minibusem i wszystkie transfery wymienione w programie ( z/na lotniska i do Parków Narodowych )
opiekę lokalnego przewodnika i pilota na Safari polskojęzycznego lub anglojęzycznego
ubezpieczenie KL i NNW
podatki i opłaty lokalne
opiekę lokalnego przedstawiciela biura polskojęzycznego lub anglojęzycznego
wszystkie inne świadczenia wymienione w programie
 

Cena nie obejmuje

przelotu rejsowymi liniami lotniczymi

przelotów na trasie Peru/Ekwador/Galapagos: ok. 1000 USD/os
wejściówki do Parku Narodowego Galapagos płatnej na miejscu: 100 USD/os
napiwków i wydatków własnych
 

Luksusowe Safari w Amazonii

Dostępna: 01.01.2013 - 01.08.2014

Kraj: Amazonia (Ameryka Południowa)

Nazwa hotelu: Luksusowe Safari w Amazonii

 

Wylot: z dowolnego portu lotniczego w Polsce lub na świecie

Wyślij zapytanie w sprawie oferty

Poleć znajomym

 

toucan-birds1.jpg

 

PROGRAM SAFARI


DZIEŃ 1wylot z Polski do Peru.DZIEŃ 2

 

przylot do Puerto Maldonado spotkanie z przedstawicielem Reserva Amazonika i transfer
łodzią do miejsca zakwaterowania - Reserva Amazonica Lodge. Przewodnikami w czasie wypraw są przyrodnicy i rdzenni mieszkańcy tych terenów. zajęcia w Reserva Amazonica (spacery w dżungli, wyprawy canoo)

 

Reserva Amazonica to prywatny rezerwat przyrody puszczy Amazońskiej, na obszarze którego znajduje się Inkaterra Canopy. Jest to system wież obserwacyjnych, platform i wiszących mostów, dzięki którym odwiedzający mają możliwość obserwacji tętniącej życiem dżungli z niemalże czubków drzew, stworzony przy współpracy z Bankiem Światowym i National Gegraphic. Jest jedna z najbezpieczniejszych tego typu konstrukcji na świecie, zbudowana wyłącznie z naturalnych materiałów, dzięki czemu ma minimalny wpływ na środowisko naturalne.
Na terenie rezerwatu znajduje się również ekologiczny, a zarazem bardzo luksusowy kompleks hotelowy Reserva Amazonica Lodge.


Reserva Amazonica Lodge ****
Inkaterra_Reserva_Amazonica-ResizeW482.jpgKompleks urzekających, luksusowych domków znajduje się na terenie prywatnego rezerwatu przyrody, w sąsiedztwie Parku Narodowego Tambopata. Dostać się tu można jedynie łodzią. Ustronne położenie w sercu dżungli zapewnia spokojny wypoczynek i bezpośredni kontakt z naturą przy jednoczesnym zapewnieniu wszelkich wygód usług na najwyższym poziomie. Na szczególną uwagę zasługuje dwukondygnacyjny pawilon restauracyjny, zbudowany wokół ogromnego pnia figowca. Tuż nad rzeką Madre de Dios znajduje się ENA Spa, oferujące szereg zabiegów oczyszczających i pielęgnacyjnych oraz masaże z pięknym widokiem na rzekę. Zakwaterowanie w pokojach 2 os + 1 os z widokiem na rzekę, wszystkie posiłki.


DZIEŃ 3

 

Transfer z Puerto Maldonado do Cuzco, wycieczka na targ rękodzieła w Pisaq i do ruin Ollantaytambo z przewodnikiem na wyłączność, nocleg w Hotelu Libertador Urubamba w Świętej Dolinie Inków.

 

Około 45 min za wschód od Urubamba, na granicy Sacred Valley, położona jest miejscowość Pisaq. Jest ona znana z organizowanego w każdą niedzielę, wtorek i czwartek targu rękodzieła, przyciągającego tłumy turystów z pobliskiego Cusco. Nad wioską górują Inkaskie ruiny datowane na na 15 w.

 

Hotel Libertador Urubamba****
0228781001222721999_m.jpgJest to nowy hotel, którego otwarcie odbędzie się 31 marca 2010 r. Położony jest w samym centrum Świętej Doliny Inków. 128 pokoi jest urządzonych elegancko i bardzo ciekawie, łącząc elementy lokalnego stylu budownictwa z trendami nowoczesnymi, a szeroko zastosowane drewno nadaje wnętrzom przytulnego charakteru. Oferta hotelowego Spa obejmuje zabiegi i masaże z wykorzystaniem specyfików opartych o zachowane wśród mieszkańców receptury Inkaskie.

 

DZIEŃ 4

 

śniadanie w formie bufetu, transfer do stacji Poroy, przejazd ekskluzywnym pociągiem Hiram Bingham do Machu Picchu w towarzystwie przewodnika z Orient Express. Podczas podróży lunch, możliwość skorzystania z otwartego baru, rozrywki na żywo. Na miejscu przejazd na szczyt Machu Picchu i zwiedzanie z przewodnikiem. Lunch w Hotelu Sanctuary przy wejściu d parku, popołudniowe zwiedzanie ruin, herbata w Hotelu Sanctuary. Po odjeździe pozostałych pociągów turystycznych jest możliwość spokojnego przespacerowania się i poczucia atmosfery tego miejsca tylko w towarzystwie gości Hotelu Sanctuary oraz pasażerów pociągu Hiram Bingham. Odjazd pociągu ok godziny 18:00, powrót do Poroy, kolacja i dodatkowe rozrywki na pokładzie pociągu. Po przybyciu do Poroy, transfer do Cuzco. Wolny wieczór. Nocleg w Hotelu Monasterio Del Cusco

 

Machu Picchu jest najlepiej zachowany miastem Inków. Położone jest na wysokości 2090-2400 m n.p.m. Powstało w XV wieku według kompleksowo Machu_Picchu.jpgopracowanego planu, a opuszczone ok. 1537 r. z nieznanych powodów. Odkrycie Machu Picchu (24 lipca 1911) przypisywano amerykańskiemu uczonemu Hiramowi Binghamowi. W rzeczywistości odkrycia Machu Picchu dokonał 40 lat wcześniej Niemiec Augusto R. Berns, właściciel handlarz przedmiotami zabytkowymi, pochodzącymi z grobowców.
Na terenie miasta-twierdzy znajdowały się dzielnice mieszkalne, centrum kulturowe oraz osobliwe obserwatorium słoneczne. Położone na różnych poziomach miasto miało system kanałów doprowadzających wodę zbieraną wcześniej w wykutych w skale zbiornikach. Badania archeologiczne ujawniły większość pochówków kobiet, co było podstawą do stwierdzeń, że Machu Picchu było sanktuarium Dziewic Słońca, a nie typowym miastem czy twierdzą. Jest to jednak jedna z wielu teorii dotyczących tego miejsca. Tak naprawdę nieznana jest ani jego nazwa, ani historia i ani powód opuszczenia.
7 lipca 2007 Machu Picchu zostało ogłoszone jednym z siedmiu nowych cudów świata.

 

Hotel Monasterio Del Cuzco*****
ocus_720x300_inside3.jpgHotel Monasterio Del Cusco położony jest w sercu części historycznej części Cusco. Zbudowany jako siedziba zakonu w 1592 roku, hotel zachował ten niepowtarzalny czar i atmosferę, jaka istniała tu przez wieki. Jednocześnie wypracował reputację jednego z najlepszych luksusowych hoteli na świecie. Dzięki lokalizacji w centrum miasta, stanowi on doskonałą bazę wypadową na wyprawy w góry i zwiedzanie miasta.

 

 

DZIEŃ 5

 

śniadanie w formie bufetu. Przedpołudniowa wycieczka do Cuzko i pobliskich ruin Kenko, Tambo Machay itp. oraz do fortecy Sacsayhuaman. Powrót do hotelu na lunch we własnym zakresie. Po południu zwiedzanie z przewodnikiem na wyłączność muzeów Cuzco. Wolny wieczór. Nocleg w Hotelu Monasterio Del CuzcoDZIEŃ 6

 

śniadanie, transfer z Cuzco do Quito. Zakwaterowanie w Hotelu Del Angel w trzyosobowym pokoju Delux Triple Suite z kominkiem i oddzielnym salonem. Kolacja we własnym zakresie.

 

Hotel Mansion Del Angel*****
General_View(1).jpgHotel Del Angel jest członkiem prestiżowej grupy Small Chic Hotels. Zajmuje on posiadłość w dzielnicy Mariscal Sucre zbudowaną w 1908 roku, będącą niegdyś własnością bogatego potentata tytoniowego. Eleganckie, przestronne wnętrza 15 pokoi stylizowane są na czasy Republiki Ekwadoru z bogatymi zdobieniami i pełnymi przepychu meblami. Do dyspozycji gości jest jadalnia oraz salon wypoczynkowy z kominkiem. Zakwaterowanie w pokoju Delux Double Suite z kominkiem i salonem.


 

 

DZIEŃ 7

 

śniadanie w hotelu, popołudniowe zwiedzanie Quito z przewodnikiem na wyłączność, m.in. muzeum naukowego Intinan. Lunch w restauracji „El Crater” z widokiem na krater czynnego wulkanu. Kolacja we własnym zakresie. Nocleg w Mension Del Angel.

 

Quito jest drugą najwyżej położoną stolicą na świecie (2700-2850 m n.p.m). Już przed epoką Inków miejsce to było zasiedlone przez Indian Cara. W okresie panowania władcy Inków Huayna Capaca rozwinęło się na drugi pod względem wielkości ośrodek administracyjny państwa. Uciekając przed hiszpańskimi konkwistadorami Inkowie zburzyli miasto. Na jego ruinach w 1534 roku Hiszpanie założyli obecne Quito. Stare Miasto w Quito, będące w epoce kolonialnej siedzibą wyższych sfer jest uważane za największe skupisko ważnych kolonialnych zabytków w Ameryce Południowej. W mieście zachował się kościół San Francisco z drugiej połowy XVI wieku, będący największą i najstarszą świątynią wywodzącą się z „szkoły Quito”, która stanowiła mieszaninę stylów z różnych epok. Zabudowa staromiejska została w 1978 wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

 

DZIEŃ 8

 

śniadanie w hotelu, prywatny transfer z Quito na Galapagos, zwiedzanie stacji badawczej Charlesa Darwina, lunch w Puerto Ayora i dalszy przejazd do miejsca zakwaterowania: Galapagos Safari Camp. Kolacja na miejscu.

 

 
Nazwa Archipelagu Galapagos pochodzi od hiszpańskiego słowa „galapago” czyli żółw. Została nada przez marynarzy, którzy jako pierwsi przybyli na wyspy w Galapagos_seaturtle.jpg1535 roku. Żółwie słoniowe zamieszkujące wyspy Galapagos są nie tylko największym (ważą nawet 250 kg) i na świecie, ale również najdłużej żyjącymi. Najstarszy żółw, którego wiek zanotowali badacze, żył 152 lata, jednak podobno na wyspach żyje osobnik pamiętający wizytę Karola Darwina w 1835 r. Jest to możliwe, ale mało prawdopodobne. Obecnie wyspy zamieszkuje 11 gatunków tych gadów, z 15 za czasów Darwina. Jest to efekt polowań począwszy od 17 wieku,
kiedy to wyspy były wykorzystywane jako wielki magazyn mięsa i wody przez marynarzy, wielorybników i łowców fok. Wielorybnictwo było bardzo dochodowym interesem w pierwszej połowie XIX wieku, co spowodowało zdziesiątkowanie nie tylko wielorybów, ale też olbrzymich żółwi z Galapagos. Szacuje się, że wówczas zginęło ok 100 tys osobników. Szczęśliwie w 1970 roku rząd Ekwadoru objął je ścisłą ochroną, a w
Stacji Badawczej Karola Darwina trwają wysiłki mające na celu zwiększenie obecnie 15 tysięcznej populacji tych wspaniałych gadów.

 

Galapagos Safari Camp****
tent-2-int.jpgGalapagos Safari Camp położony jest na Wyspie Santa Cruz w sąsiedztwie parku narodowego, 30 minut od morza, na powierzchni 55 hektarów. Camp składa się z 9 luksusowych namiotów rozstawionych na wzgórzu, zapewniających komfort i prywatność w otoczeniu dzikiej natury. Wszystkie namioty posiadają tarasy z widokiem na park i ocean. Są one przestronne, gustownie udekorowane, każdy posiada własna łazienkę z prysznicem, toaletą i gorącą wodą. Goście mogą gromadzić się przy palenisku w głównym pokoju by podziwiać cudowny zachód słońca, degustować wspaniałe przysmaki szefa kuchni w panoramicznej jadalni lub rozkoszować się fantastycznymi widokami, chłodząc się w basenie. Zakwaterowanie w namiotach jedno i dwuosobowym.

 

DZIEŃ 9

 

śniadanie, całodniowa wycieczka na jedną z wysp archipelagu (w zależności od dostępności): Bartolome, North Seymour, South Plazas, Isabela, Santa Fe , w czasie wycieczki lunch. Kolacja i nocleg w Galapagos Safari Camp.

 

DZIEŃ 10

 

śniadanie, całodniowa wycieczka na kolejną wyspę, w czasie wycieczki lunch, kolacja i nocleg w Galapagos Safari Camp.

 

DZIEŃ 11

 

śniadanie, transfer z Galapagos do Quito, wolny wieczór, nocleg w Mansion Del Angel.

 

DZIEŃ 12

 

śniadanie, wylot z Quito do Polski.
 

Przedstawiona oferta obejmuje pobyt w hotelach i obozach oraz wszystkie punkty wymienione w programie. Jest to jedynie nasza propozycja. Jeśli poszukują Państwo oferty w innym regionie świata zachęcamy do kontaktu z nami. Jesteśmy pewni, że uda nam się dostosować ofertę do Państwa oczekiwań.

Ponadto informujemy, że publikowane na stronie informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego ze względu na wahania kursu walut oraz indywidualne potrzeby klienta.