Oferta nr 515
Hotel:   Ocena Ocena Ocena Ocena Ocena
Tanzania - Parki Narodowe + Zanzibar
Afryka
od 19 990
pokój dwuosobowy
Cena obejmuje

wyżywienie Full Board podczas pobytu w Parkach Narodowych i obozach ( 3 posiłki : śniadanie, lunch, kolacja )

zakwaterowanie dla 1 osoby w wybranym pokoju typu DBL
wszystkie inne świadczenia wymienione w programie
wejścia na Safari do wszystkich Parków Narodowych wyminionych w programie
transport minibusem i wszystkie transfery wymienione w programie ( z/na lotniska i do Parków Narodowych )
transfer pomiędzy hotelem i lotniskiem
podatki i opłaty lokalne
opiekę lokalnego przewodnika i pilota na Safari polskojęzycznego lub anglojęzycznego
opiekę lokalnego przedstawiciela biura polskojęzycznego lub anglojęzycznego
7 noclegów w wyżej wymienionych hotelach i obozach
ubezpieczenie KL i NNW oraz AMREF Flying Doctor Service ( na okres 30 dni klienci mają prawo w razie potrzeby do powietrznych usług medycznych, służących do ewakuacji lub przewiezieniu do szpitala )
wyżywienie HB ( kolacja + śniadanie ) w hotelu The Arusha
 

Cena nie obejmuje

przelotu liniami rejsowymi około 3000 PLN - 4000 PLN w najniższej taryfie

obowiązkowej wizy wjazdowej do wykupienia na lotnisku po przylocie - 50 USD
 

LUKSUSOWE SAFARI TANZANIA

Dostępna: 01.01.2012 - 31.12.2012

Kraj: Tanzania (Afryka)

Nazwa hotelu: Luksusowe Safari 5*

 

Wylot: z dowolnego portu lotniczego w Polsce lub na świecie

Wyślij zapytanie w sprawie oferty

Poleć znajomym

 

ngorongoro1.jpg

 

PROGRAM SAFARI

 

 

DZIEŃ 1

 

wylot z Polski do Tanzanii.

 

DZIEŃ 2


Przylot na Kilimanjaro International Airport, spotkanie z lokalnym reprezentantem biura i transfer do hotelu The Arusha Hotel***** . Kolacja w hotelu.

 

Hotel Arusha *****

arusha-hotel-suite-living.jpg

Ten pięciogwiazdkowy hotel o łącznie 65 pokojach oferuje komfort i usługi na najwyższym poziomie.
W pokojach: klimatyzacja, telewizor (telewizja kablowa), telefon, suszarka do włosów i minibar.
Odpocznij, korzystając z hotelowego basenu! O miłośników dobrej kuchni dba hotelowa restauracja, a bar oferuje chłodne drinki. Na życzenie do dyspozycji jest room service.

 

DZIEŃ 3


śniadanie w hotelu, po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego nad jeziorem Manyara ( 130 km, 3 godz. ), przybycie do obozu LAKE MANYARA TREE LODGE, powitalny drink, około godz. 13.00 lunch, godz. 16.00 przejazd na Safari, wieczorem kolacja i nocleg.

 

Park Narodowy Lake Manyara - Park ten otacza duże jezioro Manyara, usytuowane przy krawędzi Wielkiego Rowu Afrykańskiego. Ma on leśny charakter, z różnymi formacjami roślinnymi, od potężnych dębów aż do lasu bagiennego w pobliżu brzegu jeziora. Wśród roślinności kryją się liczne gatunki zwierząt min: stada pawianów, pasące się żyrafy, antylopy Impala i gazele. Spotkać też tutaj można duże stada słoni. Bogata jest także fauna ptasia, występują tu m.in. zimorodki i dzioborożce. W jeziorze pławią się liczne hipopotamy.

 

Lake Manyara Tree Lodge*****
lake-manyara-tree-lodge-pic1.jpg

Tree Lodge jest usytuowany na południu parku J.Manyara i jest jedynym hotelem na terenie parku. Jest idealnie wpasowany w otaczający go zielony las.
Hotel złożony jest z 10 apartamentów na drzewach, rozsianych po lesie dla zapewnienia całkowitej prywatności. Każdy z apartamentów ma wielkie okna, własną platformę obserwacyjną; łazienki mają duże wanny i prysznice na zewnątrz.

 

 

DZIEŃ 4


śniadanie, przejazd do Parku Narodowego Serengeti ( 210 km, 5 godz. ), lunch w SERENGETI MIGRATION CAMP, popołudniu przejazd na Safari, kolacja i nocleg.


Park Narodowy Serengeti

na wschód od Jeziora Wiktorii, w centralnej części równiny Serengeti leży jeden z największych i najbardziej znanych parków narodowych świata i jedna z ostatnich ostoi prawdziwej, nienaruszonej przyrody. Zajmująca ponad 14 tysięcy kilometrów sawanna zamieszkana przez plemiona Masajów została udokumentowana w dziesiątkach tysięcy filmów przyrodniczych. Stanowi bowiem jeden z największych i najbogatszych obszarów chronionych naszej planety.
Dziś obszar parku ponownie obfituje w dzikie zwierzęta. Występują tu niemal wszystkie gatunki najczęściej kojarzone z Afryką. Tak więc na terenie samego tylko ścisłego rezerwatu Masai Mara (stanowiącego jeden z wydzielonych fragmentów samego Serengeti) żyje ponad 2 tysiące słoni, 1,3 miliona antylop gnu, 360 tysięcy gazel thompsona czy prawie 200 tysięcy zebr. Prócz nich spotkać tu można 450 gatunków ptaków, hipopotamy i żyrafy. Przyroda obfituje też w drapieżniki: lwy, hieny i pantery.
W chwili obecnej Serengeti jest głównym skarbem narodowym i źródłem dochodów Tanzanii. Przybywający do tego kraju podziwiać przyrodę turyści co roku pozostawiają w nim około 420 milionów dolarów.


Serengeti Migration Camp*****
bath.jpg

 Ceniony za najpiękniejsze widowisko przyrody na świecie w połączeniu z obozem o najwyższych standardach, Park Narodowy Serengeti jest synonimem przeżycia doskonałego safari.
Pokoje bogato wyposażone, a sam obóz posiada takie luksusy jak basen, restauracja i bar. Jednak całość nadal podtrzymuje autentyczną atmosferę buszu i smaku przygody, których można doświadczyć tylko podczas spania pod namiotami.

 

 

DZIEŃ 5


śniadanie, wyjazd na poranne Safari w Parku Narodowym Serengeti, lunch, popołudniowe Safari z kolacją w Parku, powrót i nocleg w SERENGETI MIGRATION CAMP

 

DZIEŃ 6


po śniadaniu przejazd do Ngorongoro Conversation Area via Olduvai Gorge ( 180 km, 4 godz. ), przyjazd do NGORONGORO CRATER LODGE, popołudniu czas wolny, kolacja, nocleg.

 

Park Narodowy Ngorongoro - to cudowna kraina, gdzie rdzenni mieszkańcy – Masajowie - żyją w harmonii z otaczającą przyrodą. Krater wulkanu Ngorongoro. To najbardziej interesująca część parku. Po zjechaniu w dół krateru, znajdujemy się w wygasłej części wulkanu, na otoczonej górami równinie o powierzchni 260 km2. Sawanna rozpościera się dookoła, niczym stół, zastawiony tysiącem smaków. Biesiadnikami są dzikie zwierzęta, mieszkańcy tej ziemi. To tutaj w zgodzie z odwiecznym porządkiem świata, odbywa się codzienny spektakl natury. Dookoła jak okiem sięgnąć otaczają nas różne gatunki roślin i zwierząt. To tutaj możemy dostrzec zaniepokojone zebry w popłochu uciekające przed polującymi lwicami czy stado bawołów, leniwie skubiące trawę sawanny. Z drugiej strony, pojedynczo lub parami tuptają pokracznie dzikie świnie - Gudźce Afrykańskie. W wodnym bajorku tapla się stado hipopotamów. Jedne przekręcone brzuchem do góry, drugie w pozycji „krokodylej” z wystającymi z wody oczami. Wszystkie trzepoczą uszami i sapią do wody tworząc bąbelki. Nigdzie nie zobaczycie tyle hipopotamów naraz!

 

Ngorongoro Crater Lodge*****
ngorongoro-crater-lodge-06.jpg

Luksus z niepowtarzalnym widokiem. Hotel trzyma 5-gwiazdkowy standard pod każdym względem od architektury i wystroju wnętrz po doskonałą kuchnię i poczucie prywatności. Lodge jest podzielony na 3 niezależne części i posiada w sumie 30 ekskluzywnych bungalowów zrobionych po części z materiałów używanych przez Masjów - błota i patyków manyatta oraz liści palmowych służących do pokrycia dachu.

Każda z 3 części posiada własną jadalnię i salon. Dodać należy, że bardzo zadbano o detale będące wyrazem kolonialnego luksusu jak porcelana, srebra, perskie dywany, skórzane meble itd.

 

 

DZIEŃ 7


śniadanie, wyjazd na zwiedzanie Krateru wulkanu Ngorongoro, lunch, czas wolny, potem kolacja i nocleg w NGORONGORO CRATER LODGE.

 

DZIEŃ 8


po śniadaniu, przejazd do Parku Narodowego Tarangire ( 200 km, 3 godz. ) lunch w TARANGIRE TREETOPS LODGE, popołudniu wyjazd na Safari, kolacja i nocleg.

 

Park Narodowy Tarangire - Tarangire jest najlepiej strzeżonym sekretem północnych terenów Tanzanii. Jego atutem są przepiękne widoki na rozległą trawiastą sawannę usianą lasami akacjowymi poprzetykanymi wielkimi baobabami. Jest to drugi park po Ngorongoro pod względem gęstości zamieszkującej go zwierzyny. Podczas pory suchej Tarangire jest schronieniem dla wielu zwierząt migrujących (słonie, gnu, zebry, gazele, antylopy eland i bawoły), które spędzają wiele miesięcy w roku poza parkiem, pasąc się w korytarzach łączących Tarangire z innymi chronionymi obszarami. Słonie można zobaczyć w stadach liczących nawet 600 osobników. Oprócz wyżej wymienionych, obserwować można także bawolce (antylopy krowie) i oryksy, które wędrują z suchego stepu Masajów do rzeki Tarangire w poszukiwaniu wody. W parku zanotowano ponad 550 gatunków ptaków.
Dolina Seronera w centrum parku obfituje w pasące się w niej żyrafy, guźce, antylopy górskie ridbok i wiele innych gatunków, które z kolei podtrzymują życie lampartów i stad lwów.

 

Tarangire Treetops Lodge *****
bedroom.jpg

Jest to luksusowy hotel z architekturą w stylu „domek na drzewie”, na wschodniej granicy parku Tarangire, tuż poza parkiem. Hotel znajduje się na prywatnym terenie chronionym, przy drodze migracyjnej słoni.
Hotel składa się z 20 chatek w stylu domku na drzewie ustawionych wśród baobabów i drzew marula (drzewo słoniowe). Każdy posiada łazienkę z podwójnym prysznicem i toaletką, moskitierę, suszarkę do włosów, wiatrak i wielką werandę z widokiem na równinę parku Tarangire. Na terenie hotelu jest restauracja, bar, basen, sklep z pamiątkami i wodopój dla zwierząt.

  

DZIEŃ 9


po śniadaniu przejazd do miasta Arusha ( 120 km, 2 godz. ), transfer na lotnisko Kilimajaro International Airport, wylot do Polski.


DZIEŃ 10


przylot do Polski

Przedstawiona oferta obejmuje pobyt w hotelach i obozach oraz wszystkie punkty wymienione w programie. Jest to jedynie nasza propozycja. Jeśli poszukują Państwo oferty w innym regionie świata zachęcamy do do kontaktu z nami. Jesteśmy pewni, że uda nam się dostosować ofertę do Państwa oczekiwań.

Ponadto informujemy, że publikowane na stronie informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego ze względu na wahania kursu walut oraz indywidualne potrzeby klienta