Oferta nr 576
Hotel:   Ocena Ocena Ocena Ocena Ocena
Kambodża - Kep
Azja
od 7 500 PLN
pokój dwuosobowy
Cena obejmuje

8 noclegów w wyżej wymienionych hotelach

opiekę lokalnego przedstawiciela biura polskojęzycznego lub anglojęzycznego
ubezpieczenie KL i NNW
wejściówki do wszystkich ww. zabytków i obiektów z przewodnikiem
wewnętrzny lot na trasie Siem Reap - Phnom Penh
wszystkie inne świadczenia wymienione w programie
zakwaterowanie dla 1 osoby w wybranym pokoju
wszystkie transfery wymienione w programie
podatki i opłaty lokalne

Cena nie obejmuje

przelotu liniami rejsowymi około 4 000 zł

opłaty za wyrobienie wizy około 20 USD
opłaty wylotowej na lotnisku około 25 USD
napiwków i wydatków własnych

Zwiedzanie z pobytem w Hotelu Knai Bang Chat

Dostępna: 06.01.2012 - 31.12.2012

Kraj: Kambodża (Azja)

Nazwa hotelu: różne

 

Wylot: z dowolnego portu lotniczego w Polsce lub na świecie

Wyślij zapytanie w sprawie oferty

Poleć znajomym

 

 33985195_32a946fd7d.jpg

 

 

PROGRAM

 

5 dni zwiedzania Siem Reap i Phnom Penh + 5 noclegów w Knai Bang Chatt Resort

 

 

DZIEŃ 1

 

przylot do Siem Reap do hotelu Raffles Grand Hotel d'Angkor*****, następnie przejazd i zwiedzanie Roles Group z świątyniami Preah Ko, Bakong i Lolei.

  

W drodze odwiedzimy PROLUNG KHMER – Centrum Garncarstwa i Tkactwa
Prolung Khmer dąży do ożywienia dawnych rzemiosł Khmer - wyrobu bawełny, tkactwa i garncarstwa co daje możliwość młodym kobietom w Kambodży rozwinięcia nowych umiejętności zmniejszając ich zależność od mężczyzn.
Ceramika Khmer ma swoje korzenie w Królestwie Angkorian Chenla i Funan. Wyroby produkowane przez Prolung Khmer są odrodzeniem tego rzemiosła, jego projektów i procesów ku hołdzie starożytnych Khmerów. Zakup Kramas i kawałków ceramiki wspomoże fundusz programów szkoleniowych dla młodych kobiet i zapewnieni środki utrzymania dla absolwentów programów szkoleniowych.

 

Później przejazd do Muzeum Narodowego Angkor, powitalny drink. Muzeum z dumą prezentuje historyczną drogę od złotej ery Królestwa Khmer za pomocą technik multimedialnych, zapewniając gościom pełen i malowniczy zarys legendy.
Po wizycie, darmowy drink w Muzeum Bar. Lunch w hotelu. Wyjazd i zwiedzanie Angkor Wat przed zachodem słońca.

  

Park Archeologiczny Angkor

angkor_wideweb__470x307,2.jpgznajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, obejmuje kilkanaście pozostałości świątyń, wśród nich Bayon, Banteay Srey i legendarną świątynię Angkor Wat, która jest zaliczana do największych osiągnięć ludzkości i która stawiana jest w jednym rzędzie z egipskimi piramidami czy Taj Mahal w Indiach. W odróżnieniu od innych słynnych zabytków kultury światowej Angkor Wat nie jest jeszcze dotknięty masową komercjalizacją i turystyką. Ta sytuacja może się jednak zmienić już za kilka lat. "Angkor" w dosłownym tłumaczeniu oznacza "Stolica" lub "Święte Miasto". Tym terminem określana jest nazwa stolicy imperium Khmerów. Ruiny świątyń pochodzą z okresu między IX a XII w., który był jednocześnie czasem największego rozwoju potęgi imperium khmerskiego, czasem największego rozkwitu khmerskiej architektury, sztuki i cywilizacji. W okresie świetności w Angkor Wat mieszkało ponad milion ludzi. Był to czas, kiedy khmerscy królowie budowali potężne systemy irygacyjne, wspaniałe świątynie, a ich wpływy militarne, ekonomiczne i kulturalne obejmowały całą współczesną Kambodżę i znaczne połacie Laosu, Tajlandii i Wietnamu

 

Wieczorem Lot balonem nad Angkor
Angkor z wysokości 200 metrów. Jest to nowy i ekscytujący sposób na zrobienie przepięknych zdjęć z lotu ptaka i podziwianie niesamowitych widoków. Lot potrwa 10 minut i odbywa się w specjalnie zaprojektowanej, bezpiecznej platformie, która może unieść 30 pasażerów. Z przyczyn bezpieczeństwa opcja lotu balonem zależna jest od pogody. Kolacja w lokalnej restauracji, nocleg w hotelu.

 

Raffles Grand Hotel d'Angkor***** w Siem Reap
Cabana_Suite_c.jpgHotel położony jest pośród tropikalnych krajobrazów w samym sercu miasta Siem Reap, w pobliżu licznych świątyń. Obiekt oferuje eleganckie pokoje, centrum fitness i spa.
Raffles Grand Hotel usytuowany jest w odległości zaledwie 20 minut jazdy od kompleksu świątynnego Angkor Wat i międzynarodowego lotniska Siem Reap. W ciągu 5 minut dojadą Państwo z obiektu do głównego placu w mieście i innych atrakcji.
Pokoje są w pełni klimatyzowane i dysponują tarasem. Oferujemy Państwu ich całodobową obsługę. Z bezprzewodowego łącza internetowego można korzystać za dodatkową opłatą.
Rozrywka hotel oferuje Państwu takie atrakcje jak pokazy tańca Khmerów oraz zajęcia z jogi i Tai Chi. Obiekt dysponuje również centrum biznesowym i basenem.
Kuchnia 4 lokale gastronomiczne, w których serwowane są rozmaite dania kuchni francuskiej, kambodżańskiej i azjatyckiej.


 
DZIEŃ 2

 

śniadanie w hotelu, transfer tuk tukiem ( nowoczesną rykszą ) przed południowa bramę Angkor Thom, Zwiedzanie świątyni Bayon, z 54 wieżami, Tarasu Słoni, Tarasu Króla, świątyni Phimean Akas oraz Leper King.
Lunch w lokalnej restauracji.
Zwiedzanie świątyń leżących za murami miasta – Neak Pean, Ta Prohm i Preah Khan, w których odkrywcy zostawili gigantyczne drzewa; przez kilkaset lat oplotły one korzeniami galerie, kaplice i biblioteki.
Kolacja w lokalnej restauracji Nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 3

 

śniadanie w hotelu, Wycieczka do jednej z najpiękniejszych świątyń Angkoru – Banteay Srei, której mury z różowego piaskowca pokryte są misternymi płaskorzeźbami.

 

Zwiedzanie Ogrodu Motyli w Angkor
hist_amaz_motyl2.jpgOgród znajduje się 25 km na północ od Siem Reap, w drodze do Landmine Muzeum i świątyni Bantey Srei. Na wystawie można podziwiać wspaniałe tropikalne rośliny i setki swobodnie latających motyli - wszystkie gatunki pochodzą z Kambodży. To specjalnie wydzielone miejsce jest największą
wystawą motyli w Azji Południowo-Wschodniej, które umożliwia
mieszkańcom oraz turystom zapoznanie się z środowiskiem naturalnym tych przepięknych owadów. W ogrodzie motyle jedzą ludziom z ręki, bardzo blisko podfruwają, dzięki czemu obserwujemy cykl życia wielu gatunków. Motyle ( w postaci poczwarek ) są hodowane zgodnie z rozwojem zrównoważonym przez ludzi z wiosek w prowincji Siem Reap.
 

Lunch w lokalnej restauracji
Następnie wizyta w pływającej wiosce na Jeziorze Tonle Sap.

 

Tonle Sap

00.jpgto nie tylko cud przyrody, lecz także główne źródło pożywienia dla większości mieszkańców Kambodży. Samo jezioro w sobie jest całkiem interesujące, gdyż w zależności od pory roku zwiększa swoją powierzchnię prawie sześciokrotnie. No i jest całkiem płytkie, gdyż w porze deszczowej w najgłębszym miejscu ma 14m. Poza tym jak się na nie wypływa to fale są jak na morzu i nigdzie nie widać drugiego brzegu. Na jeziorze jest wiele pływających wiosek, które przemieszczają się w zależności od poziomu wody. Najbliżej położoną Siam Reap jest wioska Chong Kneas

 

Kolacja w lokalnej restauracji z pokazem tradycyjnych tańców „Apsara”

 

Wycieczka na Nocny Rynek w Angkor
Pierwszy, najlepszy i obecnie jedyny prawdziwy rynek nocny w Siem Reap. Położony w samym sercu miasta, zaczyna się popołudniu i pozostaje otwarty co najmniej do północy. Znajdziemy tutaj ponad 100 sklepów i straganów oferujących pamiątki, rękodzieła, odzież, książki, płyty DVD, elektronikę, biżuterię, sztukę a nawet biura podróży. Atmosfera zakupów jest spokojna i relaksującą bez nachalnego nagabywania klientów. Nocleg w hotelu.

 

DZIEŃ 4

 

śniadanie w hotelu, transfer na lotnisko Siem Reap, wylot do Phnom Penh, przylot, transfer do hotelu Raffles Le Royal Hotel***** na lunch. Popołudniu zwiedzanie Pałacu Królewskiego, Srebrnej Pagody, Muzeum Narodowego i Wat Phnom.

 

Pałac Królewski i Srebrna Pagoda 

01-Palac-Krolewski.jpgPałac zbudował król Norodom w 1870 roku. W skład zespołu pałacowego wchodzi m.in. Rezydencja Królewska, Sala Tronowa, Srebrna Pagoda. Pałac jest otwarty zawsze, za wyjątkiem dni, kiedy przebywa w nim król. Srebrna Pagoda (Wat Preah Keo Morokat) należy do największych atrakcji miasta, ze względu na przechowywaną w niej bogatą kolekcję bezcennych przedmiotów, takich jak "Szmaragdowy Budda", statuetki z okresu Angkor czy królewska lektyka. Nazwa pagody pochodzi od ponad 5000 srebrnych płytek, które pokrywają jej podłogę. Zewnętrzne ściany ozdabiają obrazy z eposu "Ramajana", które powstały na przełomie XIX i XX wieków


Muzeum Narodowe

w charakterystycznym brunatno-rdzawym budynku Muzeum Narodowego zebrano ponad 5000 przedmiotów, wśród których są m.in. posągi i inne przedmioty z okresu Angkor, w tym słynna statua "Trędowatego Króla" z Angkor Thom. Wizyta w muzeum pozwala lepiej zrozumieć sztukę i architekturę Kambodży z okresu jej największego rozkwitu. Muzem założył król Sisowath w 1920 roku


Wat Phnom

Zgodnie z legendą miasto Phnom Penh zostało założone na niewysokim wzgórzu, na którego szczycie powstała świątynia Wat Phnom. Podobno w 1372 roku Ya Penh znalazła na brzegu rzeki kłodę drewna, we wnętrzu której były cztery statuetki Buddy. Ya Penh zachęciła okolicznych mieszkańców do zbudowania niewielkiego wzgórza ("phnom" po khmersku oznacza "wzgórze") i świątyni na jego szczycie. Powstałe w tym miejscu miasto zaczęto nazywać "Phnom" (wzgórze) "Penh" (od imienia założycielki). Obecnie istniejąca świątynia powstała w 1926 roku. Między stupą a viharnem widać ołtarz poświęcony Ya Penh. Obecnie świątynię codziennie odwiedzają tłumy wiernych i turystów.

 

Kolacja w lokalnej restauracji. Nocleg w hotelu

 

Raffles Le Royal Hotel ***** w Phnom Penh
RLRT0Q_c.jpgw centrum stolicy Phnom Penh, 20 minut drogi od międzynarodowego portu lotniczego. Niedaleko hotelu znajduje się Pałac Królewski, muzeum i targowiska.  Jest to doskonały hotel dla osób które chcą odkrywać kulturę Kambodży. Projektanci dokonali największych starań aby goście czuli się tutaj komfortowo. Historia tego hotelu sięga 1929 roku kiedy to odwiedzała go elita Kambodży.
Hotel posiada 172 pokoje. Wśród nich są 48-metrowe apartamenty nazwane imionami słynnych postaci, m.in. Charles’a de Gaulle’a oraz Jacqueline Kennedy, które niegdyś się tu zatrzymały. Wystrój zakwaterowania oddaje indywidualny charakter słynnego gościa. Inne apartamenty oddają hołd bogatej historii Kambodży, udekorowano je antykami, mają balkony. Hotel oferuje również pokoje, których wystrój wywodzi się ze złotej ery podróżniczych wypraw i doskonale współgra z egzotycznym otoczeniem i atmosferą Phnom Penh.
Kuchnia: pięć hotelowych restauracji i barów serwuje dania kuchni francuskiej i lokalnej.
Sport i rekreacja: do dyspozycji gości są duże, przepiękne baseny przypominające pradawne królewskie łaźnie, ogrody i siłownia. Spa: luksusowe centrum Amrita Spa, oferuje bardzo bogaty wachlarz zabiegów, baseny, jacuzzi, sauny oraz łaźnię parową.

 

DZIEŃ 5

 

śniadanie w hotelu, przejazd do Kep ( 170 km, około 3 godz. ) do resortu
Knai Bang Chatt ( pakiet The Royal Treat )

 

Zapierający dech w piersiach widok na Króliczą wyspę i bezkresną wodę, na twarzy lekki powiew wiatru a dookoła tylko szelest drzew i szum oceanu…
Te i wiele innych doznań zapewni Państwu pobyt w niezwykłym miejscu jakim jest Resort Knai Bang Chatt


04IMG_5728_-_Copy.jpg26IMG_5035.jpg06042Cambodge_-_Copy_2.jpg06030Cambodge.jpg
 

KEP

miejscowość oddalona od lotniska w Phnom Penh o 170 km, w latach 60 stanowiła kurort dla elit Kambodży. Dziś niewielka liczba turystów oraz przyjemne plaże, a przede wszystkim doskonałe owoce morza serwowane w nadmorskich jadłodajniach dodają temu miejscu sporo uroku.

 

Lunch w resorcie.
Popołudniu zapraszamy Państwa na tradycyjny masaż Khmerski nad morzem, wieczorem kolacja, nocleg.

 

Knai Bang Chatt

to unikalne miejsce w rozumieniu zachodniej architektury modernistycznej - miejsce to wybudował uczeń samego Le Corbusier'a - Vann Molyvann.
W 2003 roku, resort odkupił i odrestaurował Boris Vervoordt, syn znanego belgijskiego kolekcjonera i filantropa, designer'a roku 2009 - Axel'a Vervoordt'a. Boris podobnie jak jego ojciec, jest znanym europejskim marchand'em, dekoratorem wnętrz i międzynarodowym biznesmenem.
W skład Knai Bang Chatt wchodzą trzy kolonialne wille oferujące pełen wachlarz luksusowych usług, spokój i prywatność nad Zatoką Siam: 11 pokoi o wyrafinowanym wystroju, pięknymi antykami i dziełami sztuki Khmerów. Wszystkie pokoje posiadają podwyższone łóżka, miejsce do pracy, stół jak również biurko i krzesło. Większość z nich wyposażona jest też w zestaw wypoczynkowy na tarasie. Łazienki z dużą kabiną prysznicową i zestawem kosmetyków aromatoterapeutycznych: szamponem, żelem pod prysznic i mydłem. Wszystkie oferują: klimatyzacją, telefon, odtwarzacz CD, sejf i suszarkę do włosów.

Niebieska Willa Posiada najlepszy pokój ( nr 4 ), gwarantujący wspaniały widok na morze i duży taras. Na pierwszym piętrze jest mniejszy pokój, ale przestronny, bez widoku na morze. Na parterze znajduje się pokój wychodzący na morze a na jego tarasie wiją się zarośla bambusów. Z okien pokoju położonego w tylnej części willi można podziwiać uroczy strumyk pokryty kwiatami Lotosu

Czerwona Willa W niej znajdziemy tylko dwa bardzo duże pokoje – pierwszy na podwyższonym parterze z zadaszonym tarasem, salonem i biblioteczką. Drugi na górze posiada widok na morze i basen.

Brązowa Willa Jest całkiem inna od dwóch pozostałych a jej odrębność została podkreślona w wystroju wnętrza. Wszystkie pokoje posiadają własny taras z krzesłami i są zacienione bambusowymi roletami. Kręte schody łączą górne piętra. Pokoje na piętrze i na parterze po prawej stronie mają najlepszy widok na morze. Łazienki są przestronne, długości pokoju. Na piętrze, jeden z pokoi łączy się z pokojem dziecięcym, posiadającym dwa piętrowe łóżka.
Do dyspozycji gości jest również basen z wodą morską, sporty wodne, wynajem katamaranów, łodzi motorowej, kajaków.

Wyżywienie: Śniadanie w formie bufetu serwowane w restauracji lub na stołach pod zadaszeniem, wzdłuż wybrzeża. Najczęściej podawane jest : musli, chleb, rogale, wędliny, jajka na twardo, dżem i marmolada. Do picia: soki owocowe, kawa i wybór herbat. Dania dodatkowe można zamówić z karty.
Pozostałe posiłki serwowane są w dowolnej chwili, w obrębie kompleksu. Na lunch i kolację szef kuchni proponuje Khmer-francuski, wołowinę i sałatkę z makaronem, sałatkę z pomelo, soczyste krewetki, owoce morza, Stir-fry z dwoma rodzajami ryżu i potrawy z lokalnych ryb. Obiad warto zakończyć jednym z wybornych deserów.

W niedużej odległości od Knai Bang Chatt znajduje się rynek ze świeżymi lokalnymi produktami. Zachęcamy również do odwiedzenia jednej z licznych restauracji, usytuowanych w pobliżu rynku. Serwowane w nich kraby, grillowane lub gotowane na parze, to poezja smaku. Po wyjściu z hotelu, na końcu drogi jest rynek ze świeżymi produktami i restauracjami. Zachęcamy do odwiedzenia lokalnej ludności i posmakowania grillowanych lub gotowanych na parze krabów.

Bar i restauracja znajdują się na linii brzegowej Kep i mogą pomieścić do 50 osób. Odrestaurowany niegdyś dom rybaków połączony jest z molo oraz przystanią. Jest to bardzo przyjemne miejsce zarówno do pływania, zażywania kąpieli słonecznych czy po prostu relaksowania się, obserwowania zachodu słońca i łodzi rybackich, powracających z połowów.

SPA: doznanie relaksu i wewnętrznego spokoju jest kluczowym elementem pobytu w Knai Bang Chatt. Goście mogą odprężyć się podczas masażu Shiatsu nad brzegiem morza lub odpoczywają w ukryciu lub wyciszyć się ćwicząc jagę i medytując w jednym z odosobnionych zakątków. Sesje prowadzone są przez profesjonalnych nauczycieli. Zabiegi proponowane w SPA zachwycają i rozpieszczają klientów, dodając im wigoru i pozytywnej energii na okres wytężonej pracy.

 

Resort Knai Bang Chatt promujemy wspólnie z portalem title_header.png

  

DZIEŃ 6

 

śniadanie, wycieczka na Króliczą Wyspę, lunch z barbecue. Popołudniu tradycyjny masaż nad morzem, koktajl w Sailing Club. Wieczorem kolacja przy świecach w Knai Bang Chatt.

 

Królicza Wyspa (Rabbit Island)

6a00d8341c339953ef00e54f03f3ad8833-640wi.jpgczyli Koh Tonsay znajduje się około 4,5 km na południowy zachód od Kep. Turyści mogą tutaj korzystać z dwóch pięknych piaszczystych plaż. Morze jest tu płytkie i ma długi spad, co stanowi wyspę doskonałym miejscem do kąpieli. Na dnie morskim zaobserwować można różne odmiany koralowców, zwierzęta i rośliny morskie, które przyciągają tutaj naukowców i ekologów z całego świata.

 

 

DZIEŃ 7

 

śniadanie, wycieczka na Górę Bokor, kolacja w Sailing Club

 

Bokor National Park

1865.jpgz pięknymi, naturalnymi lasami, w których podobno można nawet spotkać tygrysa. Warto odwiedzić również Bokor Hill Station – miejsce, które wykorzystano w thrillerze „City of Ghost”. To stara francuska stacja górska z hotelem-kasynem położona na wysokości 1080 metrów. Drogę do tego miejsca przez góry i dżunglę budowali robotnicy w latach 1917-1921 i wielu z nich w czasie prac zginęło. Słynny hotel-kasyno Bokor Palace oddano do użytku w 1925r . Górska stacja została jednak porzucona i teraz straszy. Miejsce wygląda jak miasto duchów i nawet w biały słoneczny dzień ciarki przebiegają po plecach, świszczy wiatr, a w pokrytych rdzawym mchem ścianach widać ślady po kulach.

 

DZIEŃ 8

 

śniadanie, wycieczka katamaranem, lunch w Sailing Club. Czas wolny, kolacja.

 

DZIEŃ 9

 

śniadanie, przejazd na lotnisko w Phnom Penh, wylot do Polski.

  

Przedstawiona oferta obejmuje pobyt w hotelach oraz wszystkie punkty wymienione w programie. Jest to jedynie nasza propozycja. Jeśli poszukują Państwo oferty w innym regionie świata zachęcamy do kontaktu z nami Jesteśmy pewni, że uda nam się dostosować ofertę do Państwa oczekiwań.

Ponadto informujemy, że publikowane na stronie informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego ze względu na wahania kursu walut oraz indywidualne potrzeby klienta.