Oferta nr 728
Hotel:   Ocena Ocena Ocena Ocena Ocena
Jamajka - Jamajka
Ameryka Północna
od 6 657 PLN
Superior Suite z balkonem
od 8 474 PLN
Blue Cottage
od 11 071 LN
Domek z basenem
Cena obejmuje

zakwaterowanie dla 1 osoby w wybranym pokoju

wyżywienie BB (śniadania)
transfer pomiędzy hotelem i lotniskiem
7 noclegów
podatki i opłaty lokalne
ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie obejmuje

napiwków i wydatków własnych

dopłaty do HB, FB lub All Inclusive
przelotu liniami rejsowymi około 4000 zł

Hotel Jamaica Inn

Dostępna: 06.01.2012 - 31.12.2012

Kraj: Jamajka (Ameryka Północna)

Nazwa hotelu: Jamaica Inn

 

Wylot: z dowolnego portu lotniczego w Polsce lub na świecie

Wyślij zapytanie w sprawie oferty

Poleć znajomym

 

Jamajka w ostatnim czasie bardzo zyskuje na popularności. Baza turystyczna, jaką dysponuje, może zaoferować współczesnemu turyście wszystko, czego on potrzebuje. Ta odkryta przez Krzysztofa Kolumba wyspa jest miejscem w którym stykają się rożnorodne kultury: afrykańska, arabska, indiańska i europejska. Taka mieszanka gwarantuje, że pod względem kulturowym Jamajka jest miejscem fascynującym. Jest też grono ludzi, którym Jamajka kojarzy się głównie z muzyką reagee i ruchem Rastafari. Nie jest to skojarzenie bezpodstawne, urodził się tutaj jeden z założycieli tego nurtu - Marcus Garvey. Już po tak krótkiej charakterystyce można wyciągnąć jeden wniosek - Jamajka to idealne miejsce na letni urlop.

 

HOTEL JAMAICA INN 5*

 

Zbudowany w 1950 roku, elegancji hotel Jamaica Inn składa się z serii długich, niskich dwupiętrowych budyneczków, rozlokowanych na planie litery U, nad samym morzem i 2 km na wschód od miasta. Jest to prawdziwy hotel retro w najbardziej luksusowym wydaniu i przez 4 dekady pozostał praktycznie niezmieniony, unikając blichtru popularnych teraz hoteli all inclusive. W latach 50 częstym gościem był Winston Churchil, który tu malował - suite nazwany jego imieniem jest repozytorium wielu legend: Noel Coward, przyjeżdżał tu z Katharine Hepburn lub Claudette Colbert i grał na pianinie przy barze; Errol Flynn, Ian Fleming, i mnóstwo inny zamożnych, lecz nie tak sławnych nazwisk, zarówno z Wielkiej Brytanii, jak i Stanów Zjednoczonych odwiedzało progi tego niezwykłego hotelu.

Dzisiaj, Hotel Jamaica Inn nadal pielęgnuje swój rodowód jako hotel autentycznie elegancki, a jednocześnie stonowany, doskonale przystający do sposobu życia jego gości. Nie należy spodziewać się telewizora w pokoju! Chcąc zachować niepowtarzalną atmosferę tego miejsca, zrezygnowano z tego typu rozrywek. Dzięki temu goście mają więcej czasu i sposobności na czytanie, granie w krykieta czy rozmowy między sobą na wygodnych kanapach w barze czy czy bibliotece. I nie spodziewaj się również, że zobaczysz biegające pod twoimi nogami dzieci. W sezonie zimowym dzieci poniżej 12 lat nie są wpuszczane na teren hotelu. W pozostałe miesiące zasada ta dotyczy dzieci młodszych niż 10 lat.

 

Wyposażenie hotelu: restauracja, 2 bary, zewnętrzny basen, fitness center, Spa KiYara Ocean, wypożyczalnia kajaków i desek surfingowych, możliwość wypożyczenia łodzi do połowów ryb.

 

Pokoje: Urocze patia, otwarte na zadbane trawniki, i pokoje dostępne są bezpośrednio z ogrodów. Pokoje są bardzo przestronne i urządzone w angielskim stylu kolonialnym, z mahoniowymi, dwuczęściowymi łożami, ręcznie rzeźbionymi, drewnianymi dziełami sztuki i balkonami otoczonymi drewnianymi balustradami z widokiem na marze. Łazienki są eleganckie i wygodne, błyskające marmurową zabudową. Wyposażenie obejmuje wannę z prysznicem, ręczniki i bardzo dobrej jakości kosmetyki. Cechą charakterystyczną wszystkich pokoi, nawet tych najtańszych, są bardzo duże werandy, które w droższych apartamentach mogą z powodzeniem pełnić rolę dodatkowych salonów, wyposażone w miękkie, wyściełane sofy, fotele i stoliki kawowe, które zazwyczaj spotyka się w standardowych, zamkniętych pokojach hotelowych.

 

Plaża: Plaża jest szeroka i długa, o pięknym kolorze szampana, a kryształowe wody czynią to miejsce idealnym do nurkowania.

 

Kuchnia: Szef kuchni przygotowuje zarówno wykwintne europejskie dania, jak i typowe jamajskie potrawy, serwowany z zachowaniem wszystkich rytuałów etykiety. Kładziony jest szczególny nacisk na dania przygotowywane ze świeżych, lokalnych produktów.

 

Dress code: Wieczorami Panowie powinni nosić koszule z długim rękawem i kołnierzykiem oraz długie spodnie, jednak w lutym, gdy większa część gości pochodzi z Angli, większość mężczyzn zakłada również marynarkę, zazwyczaj bez krawata.

 

Przedstawiona oferta obejmuje pobyt w hotelu z kosztami podróży. Jest to jedynie nasza propozycja. Jeśli poszukują Państwo oferty w innym regionie świata zachęcamy do kontaktu z nami. Jesteśmy pewni, że uda nam się dostosować ofertę do Państwa oczekiwań.

 

Ponadto informujemy, że publikowane na stronie informacje i ceny nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego ze względu na wahania kursu walut oraz indywidualne potrzeby klienta.